<<

Mona

Awatar użytkownika

Posty: 39

Dołączenie: Nie Wrz 09, 2007 2:57 pm

Miejscowość: z nienacka :P

Post Śro Wrz 12, 2007 6:42 pm

Świetnie, ale np: Egipcjanie wyobrażali sobie jako pół ludz i pół zwierzęta.
"Snuj marzenia tak jakbyś miał żyć wiecznie, żyj tak jakbyś miał umrzeć dziś"-James Dean
<<

Chupas

Awatar użytkownika

Posty: 43

Dołączenie: Nie Sie 26, 2007 6:19 am

Miejscowość: www.kryptozoologia.pl

Post Śro Wrz 12, 2007 8:26 pm

Mona napisał(a):Świetnie, ale np: Egipcjanie wyobrażali sobie jako pół ludz i pół zwierzęta.

Pół człowiek, ale też człowiek... poza tym, nie porównuj zoolatrii do współczesnych religii bo to inna bajka...
<<

Mona

Awatar użytkownika

Posty: 39

Dołączenie: Nie Wrz 09, 2007 2:57 pm

Miejscowość: z nienacka :P

Post Śro Wrz 12, 2007 8:28 pm

Wiesz...wyobrażenie sobie Boga w Piśmie jest jednak bardzo stare bo poczatkowe fragmenty Starego Testamentu powstały w VI w i zostały zapisane przez Kapłana żydowskiego. Ale powiedz...jak można sobie wyobrażać Boga? Zawsze..w star warsach-głupie porownanie ale wszystko jednak przypomina człowieka i zwierze lub innego stworka, nie?
"Snuj marzenia tak jakbyś miał żyć wiecznie, żyj tak jakbyś miał umrzeć dziś"-James Dean
<<

Chupas

Awatar użytkownika

Posty: 43

Dołączenie: Nie Sie 26, 2007 6:19 am

Miejscowość: www.kryptozoologia.pl

Post Śro Wrz 12, 2007 9:02 pm

Mona napisał(a):Wiesz...wyobrażenie sobie Boga w Piśmie jest jednak bardzo stare bo poczatkowe fragmenty Starego Testamentu powstały w VI w i zostały zapisane przez Kapłana żydowskiego. Ale powiedz...jak można sobie wyobrażać Boga? Zawsze..w star warsach-głupie porownanie ale wszystko jednak przypomina człowieka i zwierze lub innego stworka, nie?

I właśnie to powinno już skłonić ludzi do myślenia, że ktoś wpływowy to wszytsko wymyślił, żeby wami sterować... a niewinne owieczki lecą do religii jak lemury na opium... byleby w coś wierzyć, byleby mieć do kogo ten paciorek co wieczór mówić...
<<

Voozie

Awatar użytkownika

Posty: 21

Dołączenie: Wto Wrz 11, 2007 6:28 pm

Post Czw Wrz 13, 2007 4:27 am

Ło dupa. Ale żeście zabrnęli.
No cóż - z tego, co wiem, to anioły NIE MOGĄ miec ciała fizycznego oraz wyglądu tegoż. Przecież one są niematerialnymi punktami świadomości - ergo - mogą się tylko zmanifestowac POD POSTACIĄ taką, jaką wyobraża ją sobie ludź. Podczas eksterioryzacji także utrzymujemy obraz swojego ciała, tylko dzięki przyzwyczajeniu.

PS. Chupas, mi Ciebie też żal. Żyjesz w bardzo nudnym świecie, z tego co widac. Gdybym był Tobą, nie wierzył w nic, uważał wszystko za materię, ergo, myślałbym, że człowiek nie ma celu jako takiego, to bym CHYBA skoczył z okna.
<<

Chupas

Awatar użytkownika

Posty: 43

Dołączenie: Nie Sie 26, 2007 6:19 am

Miejscowość: www.kryptozoologia.pl

Post Czw Wrz 13, 2007 2:03 pm

Voozie napisał(a):PS. Chupas, mi Ciebie też żal. Żyjesz w bardzo nudnym świecie, z tego co widac. Gdybym był Tobą, nie wierzył w nic, uważał wszystko za materię, ergo, myślałbym, że człowiek nie ma celu jako takiego, to bym CHYBA skoczył z okna.

Nudnym? Na brak pracy w KryptoZoo nie narzekam...... Czyli twoim zdaniem lepiej wierzyć w coś totalnie bez sensu, bez dowodów - ale wierzyć? No, no, super....

PS. Codziennie skaczę z okna. Mieszkam na parterze...


Voozie napisał(a): że człowiek nie ma celu jako takiego

Bo NIE MA. Im szybciej to pojmiecie - tym lepiej. Jesteśmy tylko częścią ekosystemu: rodzimy się, żyjemy, rozmnażamy, umieramy i tak w kółko.

Ludzie szukają sobie jakiegoś ukrytego sensu istnienia, bo mają coś, czego inne zwierzęta nie mają - myślenie abstrakcyjne. I to jest jedyne wytłumaczenie dowiedzione naukowo. Bóg itp. to tylko domysły, że "tak może być", w to można tylko wierzyć. Człowiek nigdy się nie przyzna, że cały gatunek homo sapiens jest tylko część ekosystemu.... Bo potrzebuje jakiegoś zmyślonego celu życia, żeby w ogóle funkcjonować.
<<

Voozie

Awatar użytkownika

Posty: 21

Dołączenie: Wto Wrz 11, 2007 6:28 pm

Post Czw Wrz 13, 2007 7:10 pm

No to zrób sobie syna i skocz z dachu. Bo po co masz życ?
<<

Chupas

Awatar użytkownika

Posty: 43

Dołączenie: Nie Sie 26, 2007 6:19 am

Miejscowość: www.kryptozoologia.pl

Post Pią Wrz 14, 2007 11:59 am

Voozie napisał(a):No to zrób sobie syna i skocz z dachu. Bo po co masz życ?

Jedynym sensem (o ile można to tak nazwać) jest po prostu ŻYĆ. Bo przecież do tego dąży każdy gatunek - przetrwać, i doświadczyć życia.
<<

Ivellios

Awatar użytkownika

Site Admin

Posty: 91

Dołączenie: Sob Sie 25, 2007 1:44 pm

Miejscowość: Katowice

Post Pon Wrz 17, 2007 10:52 pm

Sugerujesz, że wszystkie cele i "sensy życia" ludzie sobie sami powymyślali?
<<

Chupas

Awatar użytkownika

Posty: 43

Dołączenie: Nie Sie 26, 2007 6:19 am

Miejscowość: www.kryptozoologia.pl

Post Wto Wrz 18, 2007 2:08 pm

Ivellios napisał(a):Sugerujesz, że wszystkie cele i "sensy życia" ludzie sobie sami powymyślali?

Nie sugeruję... tak po prostu jest.
<<

Voozie

Awatar użytkownika

Posty: 21

Dołączenie: Wto Wrz 11, 2007 6:28 pm

Post Śro Wrz 19, 2007 6:41 pm

Boże, jakie to niedojrzałe rozumowanie.
"Ty nie masz racji, ja mam rację, bo JA nie mogę się mylic."
Jeszcze w życiu Cię bez mydła wydymają i nie będziesz taki pewny, że TYLKO I WYŁĄCZNIE TY masz licencję na wszechwiedzę. Nie rozumiem co Ty w ogóle robisz na tym forum...
<<

Chupas

Awatar użytkownika

Posty: 43

Dołączenie: Nie Sie 26, 2007 6:19 am

Miejscowość: www.kryptozoologia.pl

Post Śro Wrz 19, 2007 7:55 pm

Voozie napisał(a):Boże, jakie to niedojrzałe rozumowanie.
"Ty nie masz racji, ja mam rację, bo JA nie mogę się mylic."
Jeszcze w życiu Cię bez mydła wydymają i nie będziesz taki pewny, że TYLKO I WYŁĄCZNIE TY masz licencję na wszechwiedzę.

Ja swoje zdanie opieram na tym, co jest FAKTEM, a nie nieudowodnioną teorią. Te wszystkie sensy życia, światełka w tunelu, reinkarnacje itd. to TEORIE. Nikt tego nie udowodnił, nie zarejestrował na filmie/zdjęciu/czymklowiek....

Widzę, że przejawiasz skłonność do wiary w każdą teorię, byleby była jak najbardziej niewiarygodna i dziwna. Gratuluję, oby tak dalej....

Voozie napisał(a):Nie rozumiem co Ty w ogóle robisz na tym forum...

Już mówiłem - sprzątam. Właśnie kolejne spamboty zaczęły swoją robotę....
<<

Ivellios

Awatar użytkownika

Site Admin

Posty: 91

Dołączenie: Sob Sie 25, 2007 1:44 pm

Miejscowość: Katowice

Post Śro Wrz 19, 2007 8:12 pm

Chupas, to samo możesz powiedzieć o mnie.
<<

Chupas

Awatar użytkownika

Posty: 43

Dołączenie: Nie Sie 26, 2007 6:19 am

Miejscowość: www.kryptozoologia.pl

Post Śro Wrz 19, 2007 8:18 pm

Ivellios napisał(a):Chupas, to samo możesz powiedzieć o mnie.

Miałeś na myśli to o wierze w byle jakie teorie? No z całym szacunkiem, ale Ty raczej nie zachowujesz sie jak ludzie z Nautilusa....
<<

Ivellios

Awatar użytkownika

Site Admin

Posty: 91

Dołączenie: Sob Sie 25, 2007 1:44 pm

Miejscowość: Katowice

Post Nie Wrz 23, 2007 1:35 am

Chupas,

Widzę, że przejawiasz skłonność do wiary w każdą teorię, byleby była jak najbardziej niewiarygodna i dziwna. - tak samo można powiedzieć o mnie.
Chociaż nie zachowuję się jak ludzie z "enki", niemniej jestem skłonny uwierzyć w większość teorii, dopóki nie zostaną sprawdzone lub zdyskredytowane.

Teorii o życiu po śmierci, o ile wiem, nikomu jeszcze nie udało się obalić...
PoprzedniaNastępna

Powróć do Życie po śmierci



Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for DivisionCore.
Załóż własne, darmowe forum dyskusyjne dzięki phpBB3