<<

Ivellios

Awatar użytkownika

Site Admin

Posty: 91

Dołączenie: Sob Sie 25, 2007 1:44 pm

Miejscowość: Katowice

Post Sob Sie 25, 2007 9:37 pm

Różne wizje Tamtej Strony

Zapewne, przeglądając różne źródła traktujące o życiu po śmierci, natrafiliście gdzieniegdzie na opisy krajobrazów, jakie opisywały osoby, które przeżyły własną śmierć kliniczną.

Proponuję, abyśmy w tym temacie przytoczyli owe opisy ;)

Ja posiadam książkę Sylvii Browne "Życie po drugiej stronie", w której autorka zamieszcza bardzo obszerny opis tego, co spotykali jej pacjenci po odwiedzeniu tamtej strony (ci ludzie o tym jej opowiadali w najmniejszych szczegółach). Browne zebrała wszystkie relacje (a było tego kilkadziesiąt tysięcy) i stworzyła ogólny, oparty na tych relacjach opis tego, co jej pacjenci widzieli na Tamtym Świecie.

Opis ten jest dość obszerny, więc przytoczę go dopiero później, nadmienię tylko, że Browne wspomina o budynkach zwanych Biblioteką Mądrości i innych podobnych.
<<

Refused

Posty: 9

Dołączenie: Sob Sie 25, 2007 9:28 pm

Post Sob Sie 25, 2007 9:49 pm

Jeżeli chociaż 3% z dziesiątków tysięcy ludzi mówi o tej samej rzeczy zawartej w swoich doświadczeniach na pograniczu śmierci - musi to być prawda.
Najczęściej jednak ludzie mówią o "początkowej fazie" - tunelu, locie w nim i o światełku na jego końcu. Wg. mnie to tylko wykreowanie imaginacji utworzonej przez naszą świadomość - zjawisko tunelu pojawiało się w wielu filmach, książkach, relacjach, od dawnych czasów opowiadano różnorakie wersje 'tamtego świata'. Poprostu słyszeliśmy to tym tunelu bardzo dużo w różniej maści mediach, aż utkwiło nam to w podświadomości, stało się naszym dogmatem, do którego odwołujemy się po naszej śmierci.

Jeżeli jeden człowiek coś zobaczy, zda swoją relację innym, którzy w to uwierzą - oni też to zobaczą, chociaż wcale tak być nie musi. Tak naprawdę to nie ma żadnego tunelu, jest to tylko taka 'metaforyczna imaginacja' przechodzenia na tamten świat.
<<

Gothic

Posty: 4

Dołączenie: Pon Sie 27, 2007 2:27 pm

Miejscowość: zgadnij

Post Pon Sie 27, 2007 2:36 pm

Hm.. ja moge powiedzieć, że widziałem to jako jakby wielką "halę" chociaż w sumie to nie była hala ale taki pogłos był. Było mnóstwo istot, wyglądało to jak na olbrzymim terminalu.. albo jak w olbrzymim metrze. Wszędzie jasno. ;)
Kolega z ławki
<<

Sonial13

Awatar użytkownika

Posty: 7

Dołączenie: Nie Sie 26, 2007 7:19 am

Miejscowość: 3miasto

Post Wto Sie 28, 2007 10:39 pm

Ja osobiście nie przeszedłem jeszcze "tam", ale kiedyś, dawno temu miałem przyjemność rozmawiać z chłopakiem, który tego niechcący dokonał (dostał nieoczyszczoną bodajże insulinę). Gość ów, o wdzięcznej ksywce "Ptyś", mówił mi, że jedyne co pamięta to CIEMNOŚĆ. Straszliwą, zimną, pustą, i ciemną jak sam środek d*py diabła w pochmurną, deszczową, listopadową noc...
Pamiętam, że pytałem co ze światełkiem w tunelu, oglądaniem projekcji własnego życia na szybkim podglądzie itp. Nic z tych rzeczy nie widział... Czasem są obserwacje inne, odstające od ogółu.
"Wybaczcie mi, proszę, moją lekkomyślność. Nie jestem w stanie traktować śmierci serio.
Wydaje mi się niedorzeczna."
BOB ];->
<<

jerzykr6

Posty: 4

Dołączenie: Wto Sie 28, 2007 2:15 pm

Miejscowość: WSCHOWA

Post Wto Sie 28, 2007 10:54 pm

Twoje zdanie REFUSED --Jeżeli jeden człowiek coś zobaczy, zda swoją relację innym, którzy w to uwierzą - oni też to zobaczą, chociaż wcale tak być nie musi. Tak naprawdę to nie ma żadnego tunelu, jest to tylko taka 'metaforyczna imaginacja' przechodzenia na tamten świat.--to proszę mi odpowiedzieć dlaczego relacj ludzi są zbieżne mimo że wcześniej się z nimi nie spotkali? Ja dwa razy przeszłem NZK a dopiero po tych zdarzeniach zaczełem czytać na ten temat.
<<

Ivellios

Awatar użytkownika

Site Admin

Posty: 91

Dołączenie: Sob Sie 25, 2007 1:44 pm

Miejscowość: Katowice

Post Śro Sie 29, 2007 12:43 am

Sonial13, a czy ten kolega czasem nie był w śpiączce?
<<

jerzykr6

Posty: 4

Dołączenie: Wto Sie 28, 2007 2:15 pm

Miejscowość: WSCHOWA

Post Śro Sie 29, 2007 10:43 am

czy zatrzymanie krążenia to śpiączka?każdy kto przeszedł przez tunel wie że jest różnica pomiędzy snem a przeżyciami z tamtąd
Sonial13, a czy ten kolega czasem nie był w śpiączce?
<<

Ivellios

Awatar użytkownika

Site Admin

Posty: 91

Dołączenie: Sob Sie 25, 2007 1:44 pm

Miejscowość: Katowice

Post Śro Sie 29, 2007 6:40 pm

No nie wiem, może to był jakiś stan podobny do śpiączki.
<<

Sonial13

Awatar użytkownika

Posty: 7

Dołączenie: Nie Sie 26, 2007 7:19 am

Miejscowość: 3miasto

Post Śro Sie 29, 2007 9:15 pm

Mówił mi, że lekarze rozmawiali o śmierci klinicznej, był nieżywy około kwadransa z solidnym hakiem (tak dosłownie powiedział). A jak było na prawdę? Nie wiem, ja nie starałbym się tego zaszufladkować czy usystematyzować. Kolo doświadczył czegoś, co zmienia życie nieodwracalnie...
"Wybaczcie mi, proszę, moją lekkomyślność. Nie jestem w stanie traktować śmierci serio.
Wydaje mi się niedorzeczna."
BOB ];->
<<

Gothic

Posty: 4

Dołączenie: Pon Sie 27, 2007 2:27 pm

Miejscowość: zgadnij

Post Sob Wrz 01, 2007 10:01 pm

Hmm.. mój kumpel miał operacje związana z pęcherzem i nagle zatrzymała mu się akcja serca przez jakies 10 minut.. ale przywrócili go do zycia.. lekarze dopiero po tygodniu mu to powiedzieli ;| ale mowil z enie mial zadnyc przezyc.. poprostu jakby zwyczajnie spal.
Kolega z ławki
<<

Refused

Posty: 9

Dołączenie: Sob Sie 25, 2007 9:28 pm

Post Pon Wrz 03, 2007 3:31 pm

Gothic - czasem się poprostu nie pamięta takich doświadczeń, prosty przykład - czy pamiętasz dokładnie wszystkie swoje sny na przestrzeni ostatniego tygodnia ? Napewno nie, masz trudności z ich pamiętaniem zaraz po obudzeniu się, a co dopiero przypominać sobie przeżyte zjawisko, w którym nasz mózg odbierał różne bodźce i nie był do końca świadomy ;)
<<

Ivellios

Awatar użytkownika

Site Admin

Posty: 91

Dołączenie: Sob Sie 25, 2007 1:44 pm

Miejscowość: Katowice

Post Pią Wrz 07, 2007 11:08 pm

Tak samo jest z takimi przeżyciami. Nie każdy pamięta, co się z nim działo np po operacji czy w stanie śpiączki.
<<

Mona

Awatar użytkownika

Posty: 39

Dołączenie: Nie Wrz 09, 2007 2:57 pm

Miejscowość: z nienacka :P

Post Pon Wrz 10, 2007 12:23 pm

Moja mama, przeżyła(dziwnie brzmi) śmierć kliniczną. I w przeciwieństwie do kolegi, o którym wspominał Gothic widziała coś, a mianowicie było to światło, sala operacyjna była tak jasna jakbyśmy patrzli prosto w słońce, słyszała głosy lekarzy, ale prócz nich w pomieszczeniu były jakieś inne świetliste postacie. Co najciekawsze, unosiła się do góry, czuła niezwykłą lekkość i błogość. Nie przejmowała się już życiem, niech się dzieje co chce...ale wtedy pomyslała o moim tacie jak sobie sam poradzi i dokładnie w tym momencie nastała ciemność. Obudziła się następnego dnia i dowiedziała się o tym że przez kilka minut jej serce nie pracowało. Bardzo interesuje mnie ta historia, słyszałam ją wiele razy i wciąż staram sie wyłapać te szczegóły...światło było, a tunel?
"Snuj marzenia tak jakbyś miał żyć wiecznie, żyj tak jakbyś miał umrzeć dziś"-James Dean
<<

Ivellios

Awatar użytkownika

Site Admin

Posty: 91

Dołączenie: Sob Sie 25, 2007 1:44 pm

Miejscowość: Katowice

Post Pon Wrz 10, 2007 5:40 pm

Moja mama również przeżyła coś podobnego. W dzieciństwie w wyniku wypadku (którego pozwolicie że nie opiszę) znalazła się w szpitalu, już z nią było bardzo źle, opisywała mi czasami że widziała jakieś światło, głosy lekarzy, rodziców. Chciała pójść w stronę światła, ale usłyszała, że jeszcze nie nadszedł jej czas.

To światło to chyba element najczęściej występujący przy tego typu przeżyciach...
<<

Mona

Awatar użytkownika

Posty: 39

Dołączenie: Nie Wrz 09, 2007 2:57 pm

Miejscowość: z nienacka :P

Post Pon Wrz 10, 2007 5:42 pm

Więc coś w tym jest. A jak myślicie, dlaczego niektórzy widza tylko światło a inni światełko z tunelem? Może tunel oznacza dalszy etap drogi po świetle? czyli kiedy jestesmy juz w tunelu jestesmy najbliżej śmierci.
"Snuj marzenia tak jakbyś miał żyć wiecznie, żyj tak jakbyś miał umrzeć dziś"-James Dean
Następna

Powróć do Życie po śmierci



Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for DivisionCore.
Załóż własne, darmowe forum dyskusyjne dzięki phpBB3