<<

Mona

Awatar użytkownika

Posty: 39

Dołączenie: Nie Wrz 09, 2007 2:57 pm

Miejscowość: z nienacka :P

Post Śro Wrz 12, 2007 3:56 pm

Sny

Czy macie coś takiego jak prześladujace was sny...a raczej tematyka snów?
Ja bardzo często gine w snach. I co najciekawsze odczuwam ból, właśnie wczorajszej nocy, jadac autobusem, pojazd spadł z górki i wleciał do wody, pomieszczenie napełniło się wodą a mnie po prostu ścisnęło w klatce, ciężko m isię oddychało. Innym razem zostałam zastrzelona(?) mężczyzna-Murzyn strzelił we mnie w głowę, upadłam czując ból w czole, wokół mnie pełno było krwawych ciał, a jeszcze po obudzeniu sie czulam dziwny ból w czole. Jeszcze kiedy indziej postrzelono mnie w żebra, bolało, krwi nie było. Kolejnym razem wbito mi nóż w brzuch, to było tylko uszczypnięcie. JEdnak, bardzo często odczuwam strach, to sny prawie na jawie! Są tez przypadki w których sama zabijam, czesto są to sny z czasów drugiej wojny...lub mojego pierwszego życia lat 20 ubiegłego wieku. Nie jestem fanka horrorow, nie jestem też osobą strachliwą...jednak nie wiem co maja wspolnego ze mna te sny
"Snuj marzenia tak jakbyś miał żyć wiecznie, żyj tak jakbyś miał umrzeć dziś"-James Dean
<<

Chupas

Awatar użytkownika

Posty: 43

Dołączenie: Nie Sie 26, 2007 6:19 am

Miejscowość: www.kryptozoologia.pl

Post Śro Wrz 12, 2007 5:14 pm

Sen jest to stan czynnościowy ośrodkowego układu nerwowego, cyklicznie pojawiający się i przemijający w rytmie dobowym, podczas którego następuje zniesienie świadomości i bezruch. Nasz mózg pracuje na falach alfa, beta, delta i theta. W stanie beta jesteśmy w pełnej świadomości, w alfa (medytacja) odczuwamy częściowe oderwanie od świadomości, w theta (bardzo głęboka medytacja) kompletny brak kontaktu z rzeczywistością, w delta śpimy. W stanie delta człowiek nie ma większej kontroli nad swoimi snami, nawet jeśli wydaje się, że ją mamy. Mózg potrafi wtedy wizualizować nasze pragnienia, marzenia, zamierzchłą rzeczywistość połączoną z pragnieniami bądź kompletnie wymieszane myśli. Jeśli człowiek podświadomie myśli o tym samym, prędzej czy później, myśli ze stanu beta zaczną wizualizować mu się w stanie delta. Silne przeżycia zwykle biorą górę nad pomniejszymi zdarzeniami, dlatego główna tematyka snów kręci się wokół większych przeżyć, a mniejsze zmieniają jedynie szczegóły bądź kolejność wydarzeń.
<<

Mona

Awatar użytkownika

Posty: 39

Dołączenie: Nie Wrz 09, 2007 2:57 pm

Miejscowość: z nienacka :P

Post Śro Wrz 12, 2007 5:16 pm

Wystarczyło mi napisać zebym weszła na wikipedie....
"Snuj marzenia tak jakbyś miał żyć wiecznie, żyj tak jakbyś miał umrzeć dziś"-James Dean
<<

Chupas

Awatar użytkownika

Posty: 43

Dołączenie: Nie Sie 26, 2007 6:19 am

Miejscowość: www.kryptozoologia.pl

Post Śro Wrz 12, 2007 5:23 pm

Mona napisał(a):Wystarczyło mi napisać zebym weszła na wikipedie....

Z wiki jest tylko pierwsze zdanie mojego posta :)
<<

Ivellios

Awatar użytkownika

Site Admin

Posty: 91

Dołączenie: Sob Sie 25, 2007 1:44 pm

Miejscowość: Katowice

Post Czw Wrz 13, 2007 11:49 pm

Chupas, to nie jest temat o definicji snu, tylko o tematyce snów.
<<

Chupas

Awatar użytkownika

Posty: 43

Dołączenie: Nie Sie 26, 2007 6:19 am

Miejscowość: www.kryptozoologia.pl

Post Pią Wrz 14, 2007 11:55 am

Ivellios napisał(a):Chupas, to nie jest temat o definicji snu, tylko o tematyce snów.


I właśnie pokrótce wyjaśniłem, dlaczego niektórym ludziom śnią się te same rzeczy przez cykliczny okres czasu. W tym nie ma nic niezwykłego...
<<

Setra

Posty: 3

Dołączenie: Śro Sie 20, 2008 8:17 pm

Post Śro Sie 20, 2008 9:04 pm

Ja mam na ogół same koszmary. Jeden śnił mi się aż trzy razy w dużych odstępach czasowych [około 1-2 lata] Dookoła otaczały mnie kościotrupy ale żaden nie zaatakował tylko próbował złapać za nogę. Towarzyszył mi przeraźliwy strach więc wbiegłam na jakieś schody. Bardzo długo biegłam czułam zmęczenie. Ukazały się drzwi z numerem "15" [utkwiło mi mocno w pamięci za każdym razem ten sam numer] i kiedy weszłam do środka stała trójka może dwójka ludzi dziwnie się uśmiechających pamiętam że jeden mówił "Poznajesz nas?" i wymówił dość dziwne słowa nie pamiętam jakie i w tym czasie urywał się film a ja się budziłam xp

Może i to wszystko moja wyobraźnia ale tych ludzi nigdy nie spotkałam w swoim życiu.
<<

flora

Posty: 2

Dołączenie: Wto Paź 13, 2009 4:11 pm

Post Wto Paź 13, 2009 5:14 pm

Re: Sny

Witam wszystkich, czy ktoś z Was moze mi pomoc i podac informacje dotyczace tego kto moglby fachowo pomoc w tlumaczeniu snow? z gory dziekuje.

Powróć do Inne



Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for DivisionCore.
Załóż własne, darmowe forum dyskusyjne dzięki phpBB3